2 Şub

Korsan Firmalara Dikkat

  • By: admin
  • Genel
  • Korsan Firmalara Dikkat için yorumlar kapalı

Evden eve nakliyat sektörünün hızlı gelişimine paralel olarak sektöre her gün onlarca yeni firma katılıyor. Bu firmalar ya el ilanları veya internet üzerinden müşteri arıyor. Bugün internette evden eve nakliye işi yapıyoruz diye ilanı bulunan firmaların büyük bölümünün korsan nakliyat firmaları olduğunu biliyor muydunuz?

Üstelik bu firmalar başka şirketlere ait fotoğraflar ve bilgiler ile ne kadar profesyonel olduklarını göstermeye çalışıyor, müşteriyi kandırıyor. Aslında korsan nakliyat firmalarına ait tek bir gerçek var, o da telefon numaraları. Söz konusu korsan firmalarının yerleşik bir ofisi, kullandıkları kamyonların yetki belgesi ve faturası bulunmuyor. İnternetten verilen adresler ise çoğunlukla kendilerine ait değildir. Üstelik birkaç telefon verip, bunları şirketin ayrı ayrı şubelerinin telefonuymuş gibi gösterirler. Halbuki bu numaraların hepsinde genelde aynı kişiler size yanıt verecektir. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda korsan nakliyat firmaları olduğunu anlamak kolaydır aslında, zira hepsinin internet sitelerine koydukları fotoğraflar hemen hemen aynıdır. Fotoğraflara bakıldığında firmanın adını veya firmaya ait logoyu göremezsiniz.

Yetki belgesi olarak fotoğrafını koydukları belgeyi ise okumak imkansızdır. Doğrusu bu belge de başka firmaya aittir. Şayet evden eve nakliye işi yaptıracak iseniz ve bir firmayla görüştüyseniz, kesinlikle eşyalarınızı bir exper görsün deriz. Evden eve nakliyatçılar bunun için para almazlar.

Ayrıca aramayı düşündüğünüz nakliye şirketiyle ilgili daha önce olumsuz bir şey olup olmadığını öğrenmek üzere mutlaka google'da arama yaptırın. Unutmayın korsan nakliyat firmaları sizi yarıda bırakabilir, paranızla rezil olabilirsiniz.

Ofis Taşıma-Global Nakliyat © All Rights Reserved.2023