18 Nis

Evden Eve Nakliyat

Özenle seçtiğiniz, paranıza kıyıp aldığınız, bunca zaman birlikte yaşadığınız; mutfaktaki buzdolabınız, salondaki oturma grubunuz, banyodaki çamaşır makineniz, antredeki portmantonuz, yatak odasındaki gardırobunuz; yeni evinize taşındığınızda tek parça halinde olmazsa ne çok üzüleceğinizi tahmin edebiliyorsunuzdur. Sonuçta, mal canın yongasıdır...

Eşyaların yeni eve taşınması, ev değiştirmeye karar vermenin en zor adımlarından biridir. Eşyalarınıza sizin kadar değer verecek, işini profesyonelce yapacak bir nakliye firması, sizin taşınma stresinizi azaltacak bir unsurdur. Nakliye firmanızı seçerken, karşınıza gelen ilk taşıma kamyonunu üzerindeki telefon numarasını aramak çok akıllıca bir davranış değildir. Ya da sarı sayfalarda nakliyatçılar bölümü açıkken gözünüzü kapatarak parmağınızın kitabın üzerinde denk düştüğü firmayla anlaşmak da başınızı ağrıtabilir. Bunun yerine yakın zamanda taşındığını bildiğiniz bir tanıdığınız varsa, onlarla irtibata geçip, firmadan memnun kalıp kalmadıklarını sorabilirsiniz. Tavsiye ederlerse telefon numaralarını almayı unutmayın!

Nakliye firmasıyla konuşurken, fiyatı sormanın yanısıra kaç kişi çalışacaklarını, hangi gün, saat kaçta gelebileceklerini, battaniye, koli gibi paketleme elemanlarının varlığını, asansör gibi taşınmayı kolaylaştıracak sistemlerinin olup olmadığını, kamyonun büyüklüğünü sormalısınız. Oda sayısını mobilya yoğunluğunu, varsa piyano gibi taşınması hassasiyet isteyecek mobilyaları, kapılarınızın darlığını, alınacak ve götürülecek adres ve katları, yük asansörünün olup olmadığını da söylemelisiniz.

Ofis Taşıma-Global Nakliyat © All Rights Reserved.2023